NextDoors
NextDoors is een multidisciplinaire projectweek waarin alle studenten van het Conservatorium deelnemen aan sessies, workshops en projecten, begeleid door kunstenaars uit de verschillende podiumdisciplines. Een aantal projecten en toonmomenten staan open voor het publiek. Verwacht echter geen afgewerkte voorstellingen en concerten, maar de neerslag van een week lang experiment en samenwerking.
Openbaar programma
Dinsdag // 10:15u // lezing (ENG) // Victoria Pavlou - Gele Zaal
This lecture by Victoria Pavlou examines how two European-funded projects demonstrate the transformative power of socially engaged arts education in fostering sustainability and social change through interdisciplinary and intercultural collaboration.
Dinsdag // 14:00u // lezing (ENG) // Can Boyan // Gele Zaal
Beyond Gaze explores touch as an artistic medium, highlighting its potential to bridge differences and empower diverse individuals through creative, touch-led strategies and dramatic inquiry.
Dinsdag // 21:00u // Jazz Jam // Club Cons
Woensdag // 16:00u // toonmoment // Gamelan Workshop // Zwarte Zaal
Concert op authentieke Indonesische gamelan-instrumenten, onder leiding van Krishna Sutedja en Adilia Yip. In samenwerking met de Indonesische ambassade.
Donderdag // 20:00u // Performance // Breathing Project // Rataplan, Borgerhout
Studenten Jazz van het Antwerpse Conservatorium tonen het beste van zichzelf na twee weken coaching en repetitie met een gevestigde jazzmuzikant. In februari is dat Ben Sluijs. Hij slaat de handen in elkaar met de studenten Woordkunst, onder leiding van Maud Vanhauwaert.
Vrijdag // 11:00u & 15:30u // toonmomenten // Jazz combo's // Lokaal 228
Toonmoment thema ensembles BIP uitwisseling, waarin studenten en docenten van conservatoria van Antwerpen, Rotterdam en Keulen elkaar een week lang inspireren.
Vrijdag // 15:00u // open wandeling toonmomenten // verzamelpunt Witte Foyer
Op vrijdagnamiddag organiseren we een wandeling langs enkele toonmomenten van NextDoors projecten
Vrijdag // 15:00u // toonmoment // Calling Songs // Lokaal 435
In Calling Songs onderzoekt Johannes Westendorp of en hoe insecten- en amfibieënkoren geïntegreerd kunnen worden in de concertpraktijk. Hiervoor heeft hij, in samenwerking met Pieter Verhees en de muzikanten van Zwerm, een geluidsinstallatie gebouwd bestaande uit acht speakers die aangepast zijn aan het landschap en die hun geluid 360° over de locatie kunnen projecteren. In de lecture performance voor Next Doors zal Johannes vertellen over het verloop van zijn onderzoek en een deel van de installatie demonstreren.